Domov Člani Projekti Edicije Novice Forum Linki Več
 
Projekti
Saksofon gre na pot 09
Saksistra 2010
  Saksistra 2009
  Saksistra 2008
  Saksistra 2007
Arhiv


 

Saksistra 2010



-------

Leto je naokoli in ponovno vas vabimo k sodelovanju na 8. Glasbeni atelje Saksistra 2010.
Po treh letih bo zaživelo tudi 3. mednarodno tekmovanje za dijake in učence saksofona.
Za tiste, ki se ukvarjajo (ali pa se bi to želeli) z jazzom, pa smo za masterclass povabili eminentnega jazz saksofonista Sašo Nestorovića.

V priponkah boste našli še več in formacij in vabljeni, da obiščete spletne strani GD Saksofonije in GŠ Koper.

Program:

MASTERCLASS ZA ŠTUDENTE IN DIJAKE JAZZA
24. januar, Glasbena šola Koper
gostujoči profesor: Saša NESTOROVIĆ
PRIJAVNICA

MOJSTRSKI ATELJE SAKSISTRA
23. - 24. januar, Glasbena šola Koper
predavatelji Saksistre 2010
ZLOŽENKA 1
ZLOŽENKA 2

SREČANJE ŠTUDIJSKE SKUPINE ZA SAKSOFON
24. januar, Glasbena šola Koper

30.-31. januar, Glasbena šola Koper
Saša Nestorović, individualne lekcije

ZAKLJUČNI KONCERT UDELEŽENCEV MOJSTRSKEGA ATELJEJA
SAKSISTRA 2010

24. januar, dvorana Glasbene šole Koper, ob 18.00 uri

SPREMLJEVALNI DOGODKI
Razstava inštrumentov različnih blagovnih znamk, pripomočkov in
notnega materiala.Seznam skladb po kategorijah

3. MEDNARODNO TEKMOVANJE SAKSISTRA 2010
30.-31. januar
ZLOŽENKA 1
ZLOŽENKA 2
ZLOŽENKA 3 

 
Komisija:
Matjaž Drevenšek (SLO)
Nikola Fabijanić (CRO)
Betka Bizjak Kotnik (SLO)
Fabrizio Paoletti (ITA)
Rok Volk (SLO)
Mitja Žerjal (SLO)
Tomislav Žužak (CRO)

Kategorija 1S do 13 let (rojeni 1997 in mlajši)
1 skladba s seznama 1 po izbiri, do 6 minut programa

J. Antonini: DIVERTISSEMENT TZIGANE
N. Bečan: SERENADA (Si. music)
F. Coiteaux: LE PETIT PRINCE DE SAXE
A. Ghidoni: PROMENADE EN Mib
T. Habe: SENTIMENTALNI VALČEK
P. Lantier: SICILIENNE
J. Lesieur: PRELUDE ET RONDO
F.B. Mendhelsson: ROMANCE BREZ BESED (1 po izbiri)
F. Pupis: PEŠČENI GRAD (Si.music)
A. Weignein: FEELINGS
op.
V kategoriji lahko tekmujejo tudi mlajši saksofonisti.

 

Kategorija 2S do 16 let (rojeni med 1994 - 1996)
1 skladba s seznama 1 po izbiri, do 8 minut programa

B. Adamič: IGRAČKANJE
V. Avsec: DIVERTIMENTO
M. Berthomieu: SUITE BREVE (1.4.5. st)
A. Berthelot: ADAGE ET ARABESQUE
A. Crepin: LES JEUX DE PANDA
A. Jolivet: FANTASIE IMPROMPTU
D. Joly: CANTILENE ET DANCE
R. Kamplet: UTRINEK
I. Krivokapič: MALA RAPSODIJA
J. Naulais: PETITE SUITE LATINE (1 stavek po izbiri)
op.
V kategoriji lahko tekmujejo tudi mlajši saksofonisti.

 

Kategorija 3S do 19 let (rojeni med 1991- 1993)
1 skladba s seznama in 1 po lastni izbiri, do 12 minut programa

J. Demersseman: FANTASIA
J. Francaix: PET EKSOTIČNIH PLESOV
P. Iturralde: PEQUENA CZARDA
C. Pascal: SONATINE
D. Milhaud: SCARAMOUCHE (2 st. po izbiri)
M. Mlakar: INSECTS (Si. music)
R. Noda: IMPROVISATION I ali II ali III
B. Pucihar: ARIJA IN IMPROVIZACIJA
R. Planel: PRELUDE ET SALTARELLE
A. Therepnine: SONATINE SPORTIVE
op.
V kategoriji lahko tekmujejo tudi mlajši saksofonisti.

 

 

III INTERNATIONAL SAXOPHONE COMPETITION "SAKSISTRA 2010" 
The 30th and 31st of January
Music school Koper Capodistria/Slovenia

CATEGORIES:

1S category born in 1997 and younger
2S category born between 1994 and 1996
3S category born between 1991and 1993


THE JURY:
Matjaž Drevenšek (SLO)
Nikola Fabijanić (CRO)
Betka Bizjak Kotnik (SLO)
Fabrizio Paoletti (ITA)
Rok Volk (SLO)
Mitja Žerjal (SLO)
Tomislav Žužak (CRO)

LIST OF WORKS:

CATEGORY I: One set work selected by the performer from the following list, and one optional work (maximum duration: 6 minutes).

J. Antonini: DIVERTISSEMENT TZIGANE
N. Bečan: SERENADA (Si. music)
F. Coiteaux: LE PETIT PRINCE DE SAXE
A. Ghidoni: PROMENADE EN Mib
T. Habe: SENTIMENTALNI VALČEK
P. Lantier: SICILIENNE
J. Lesieur: PRELUDE ET RONDO
F.B. Mendhelsson: ROMANCES SANS PAROLES (one movement)
F. Pupis: PEŠČENI GRAD (Si. Music)
A. Weignein: FEELINGS


CATEGORY II: One set work selected by the performer from the
following list, and one optional work (maximum
duration: 8 minutes).

B. Adamič: TOYING
V. Avsec: DIVERTIMENTO
M. Berthomieu: SUITE BREVE (1.4.5. movement)
A. Berthelot: ADAGIO ET ARABESQUE
A. Crepin: LES JEUX DE PANDA
A. Jolivet: FANTASIE IMPROMPTU
D. Joly: CANTILENE ET DANCE
R. Kamplet: UTRINEK
I. Krivokapič: MALA RAPSODIJA
J. Naulais: PETITE SUITE LATINE (one movement)

CATEGORY III: One set work selected by the performer from the following list, and one optional work (maximum duration: 12
minutes).

J. Demersseman: FANTASIA
J. Francaix: PET EKSOTIČNIH PLESOV
P. Iturralde: PEQUENA CZARDA
C. Pascal: SONATINE
D. Milhaud: SCARAMOUCHE (2 st. po izbiri)
M. Mlakar: INSECTS (Si. music)
R. Noda: IMPROVISATION I ali II ali III
B. Pucihar: ARIJA IN IMPROVIZACIJA
R. Planel: PRELUDE ET SALTARELLE
A. Therepnine: SONATINE SPORTIVE

COMPETITION ENTRY DEADLINE:

Deadline of sending back the application form : 6 January 2010

INFORMATIONhttp://www.glasbena-kp.net/

The registration fee for the competition is 50 Euros. Please send your registration form and cheque to:

Glasbena šola Koper (Competition Saksistra)
Gallusova 2
6000 KOPER
SLOVENIA

You can transfer your registration fee by your bank to the following account:

Glasbeno društvo Saksofonija/Music society Saksofonija
Rozmanova 8
1000 LJUBLJANA
SLOVENIA

ACCOUNT NLB: 02014-0253589683
IBAN: SI56020140253589683
SWIFT: LJBASI2X

PRIZES:

Category I
1st prize:
• a gold medal
• a Trevor James (Lastra Paganini) soprano saxophone
2nd prize:
• a silver medal
• a CD set
3rd prize:
• a bronze medal
• sheet music editions (DSS, Si.music)
4th prize:
• an alto saxophone stand (Symphony international Ltd.)

Category II
1st prize:
• a gold medal
• a KinStar (Symphony international Ltd.) soprano saxophone
2nd prize:
• a silver medal
• sheet music editions (DSS, Si.music)
3rd prize:
• a bronze medal
• a suitcase for an alto saxophone (Symphony international Ltd.)
4th prize:
• an alto saxophone stand (Symphony international Ltd.)

Category III
1st prize:
• a gold medal
• a Selmer Serie II alto saxophone (Selmer, Sound-Tech d.o.o.)
2nd prize:
• a silver medal
• a Sequoia soprano saxophone (Roberto Buttus)
3rd prize:
• a bronze medal
• a CD set
4th prize:
• sheet music editions (DSS, Si.music)

 

COMPETITION REGISTRATION FORM:

First name and surname: _______________________________________
Datum rojstva / Date of birth: ____________________________________
Full address (street/city/postal code/country)
________________________________________________________________

Telefon / Phone: ______________________________________________
E - mail:_________________________________________________________


Category: Category I Category II Category III

Composition from the list:__________________________________________

Composition of your choice:_________________________________________

Date:______________ Signiture:____________________________________

 

COMPETITION RULES
• This is an open, international competition.
• The compositions must be played from original scores only.
• The decision of the Jury will be final and irrevocable.
• The results will be made public.
• After the competition has finished, a discussion with the members of the Jury is possible
• In case of subsequent cancellation the organizer is not obliged to reimburse the participation fees.
• The Jury assessing the candidates will be listening to the candidates behind a curtain.
• The awards will only be given to the winners personally at the award winning ceremony.
• The organizers reserve all rights concerning public recording and presentation.
All the documents will be stored in the archives of the SAKSISTRA Saxophone Workshop.

 
 
 
     


GLASBENO DRUŠTVO SAKSOFONIJA, Rozmanova ul. 8, 1000 Ljubljana, info@saksofonija.com

1. Mednarodno tekmovanje saksovonistov
Zagreb, 12 -17 Maj 2014



več >>
Koncerti v okviru festivala Emona
25.11.2013 SOS ORKESTER SAKSOFONOV
26.11.2013  ZAGREBŠKI KVARTET SAKSOFONOV
27.11.2013  SLOVENSKI ORKESTER KLARINETOV


več >>
Festival Emona 2013 24.-27.11.2013 KGB Ljubljana
Delavnica za saksofon, mojstrski tečaji za klarinet, flavto in saksofon, koncerti...

več >>